• Welcome to N-cars.net - the largest Hyundai N car forum. Check out the model specific sections below and scroll down for country specific forums. Scroll down for i20 N, Kona N and Tuscon N forums! Check out the i30 N Bible Here!

Köszönj be! :)

Laci77

New Member
Aug 22, 2019
16
6
3
Hungary
Igen, kissé drága ezért sem vettem :)
Nem néztem még körül de én is gondoltam rá, hogy kellene egy könnyű Lithium akksi. Egyébként nálam januárban 5.3V-ra lemerült 25 nap állás után a 70Ah-s gyári AGM-es akksi. 80km-eket mentem vele, szóval töltést kapott előtte. Szervíz szerint a sok elektromos fogyasztó miatt ennyit nem bír, a szalonokban hetente töltik a kocsik akksijait. Ja és a teremgarázsban 10 fok van télen is, még komoly hideg sem érte.
Ezek után mennyit bírhat egy 45Ah-s ami ráadásul egyenértéknek mondott...

m0LN4rius

Member
Nthusiast
Jan 9, 2021
75
30
18
Germany
Lithium többet ki bir mint Ölom. Rendeltem kettot, majd csinalok YT videot. Nalam 25 napos allas nem törtenik meg, maximum 3 nap.

Laci77

New Member
Aug 22, 2019
16
6
3
Hungary
Nálam is csak most fordult elő de ha el kell utaznom munka vagy bármi más miatt akkor erre számítani kell sajnos. Nagyon meglepett mindenesetre, egy hónapot elvártam volna. A Lithium akksinak elhanyagolható az önkisülése de hát 18Ah az egész, hamar megeszi a készenléti fogyasztás sajnos.
Pedig a súlymegtakarítás nagyon jól hangzik, engem is érdekel amúgy csak nem akarom magam megszivatni.

m0LN4rius

Member
Nthusiast
Jan 9, 2021
75
30
18
Germany
Szia, hat en azt ugy oldom meg hogy vettem amazonon egy töltögepet, kb. 24 euro kraftpaket es azt egy wifi foglalattal iranyitom es 1x naponta 1 orat vagy minden masodik nap töltenem.
Azt majd kimerem mennyi eleg.

Igy eltarthatom/tarolhatom az eredeti akumulatort is ha kell.

Na rendeltem ketttö lithiumax akumulatort kb. 45 nap mulva kiprobalom, megmerem es jelentem mi a helyzet.

Laci77

New Member
Aug 22, 2019
16
6
3
Hungary
Elektronikai szaki ismerősöm is azt mondta csinált magának egy időzítős töltőt és napi 1 órát automatikusan tölti a focusának akksiját mikor nem használja rendszeresen. Márpedig nem ma kezdte a szakmát és ő is azt mondta tölteni kell sajnos.
Na majd kíváncsi leszek mire elég a Lithiumax.