• Welcome to N-cars.net - the largest Hyundai N car forum. Check out the model specific sections below and scroll down for country specific forums. Scroll down for i30 N, Ioniq 5 N, i20 N, Veloster N and Kona N forums! Check out the i30 N Bible Here!

Hak holowniczy

Według salonu w Wwie, żaden serwis Hyundai w Polsce nie zamontuje tego haka do N-ki:
https://www.mvg-ahk.de/en/Towbars/H...ml?force_sid=e5a6c3ba7b58232c6a9ed6deb8496e76

Cytuję odpowiedź:
"Witam, ten hak nie posiada homologacji HYUNDAI MOTOR POLAND i nikt go nie założy u nas w ramach autoryzowanego serwisu ."

Czy ktoś z Was ma hak w N-ce?

Macie pomysł jak bez utraty gwarancji go zamontować?
Ciężki orzech chyba. Hyundai w kacesoriach nie ma haków, więc albo pytanie do swojego/kilku ASO lub do Hyundai Polska o to jakie haki posiadają ich homologację, albo próbować od ASO do ASO czy ktoś Ci ten hak założy bez utraty gwarancji. Dodam, że jeśli któryś się zgodzi, to warto może mieć od nich coś na piśmie, że założyli hak - np jakiś wpis w książce serwisowej... Oczywiście jak to ASO np zlikwidują to i tak będziesz jakiś problem potencjalnie miał, gdyby miało dojść do jakiejś naprawy gwarancyjnej (w innym ASO) z którą jakiś związek mógłby mieć hak (moim zdaniem).
 
W ASO są dostępne haki jako akcesorium do i30N. Sprawdzone na przykładzie fastbacka. Udźwig do 75 kg, uciąg z hamulcem 1600kg, bez 700kg.
 
Last edited:
Dla potomnych:

16mT4X0.jpg


To działa. Laweta 1500kg Blyss, ciągam tego wraka po torach i nic się nie dzieje. Hak z ASO do 1600kg, jedynie należy liczyć się z tym, że serwisanci w ASO nas znienawidzą za zlecenie montażu (podobno jest bardzo ciasno). Moment obrotowy w połowie zakresu jest jak w większym dieslu, więc problematyczne są jedynie starty pod górkę. Cały zestaw <3.5t, więc w razie czego znajomi bez B+E też mogą prowadzić. Polecam!
 
  • Like
Reactions: loboo
@zduniak Wow nie spodziewałem się tego. Powiem mi tylko czy jak już dojedziesz na tor to odpinasz przyczepkę i dalej śmigasz Hyundaiem? xD
 
@zduniak Wow nie spodziewałem się tego. Powiem mi tylko czy jak już dojedziesz na tor to odpinasz przyczepkę i dalej śmigasz Hyundaiem? xD
Samochodem wziętym w leasing się nie ściga :v Kilka razy zrobiłem kilka kółek po zawodach (np. w deszczu na Ułężu) i stockowym Hyundaiem czasy zawsze były minimalnie lepsze niż Miatą na tanich semislickach, ale to głównie wynikało z różnicy mocy na szybkich nitkach - na takim Torze Łódź i30N nie miałby szans.
 
@zduniak w którym ASO Ci to zamontowali? U mnie (Bielsko-Biała) mówią że nie ma haka i się nie da. Samochód to i30 Fastback N (2019). Szukałem nawet po producentach haków i też nie ma dedykowanego. Zastanawiam się jedynie czy przypadkiem hak do zwykłego i30/i30 fastback nie będzie pasować. Wie ktoś czy są różnice między i30 a i30 fastback i zwykły i30 a wersja N?
 
Patrząc po rejestracjach, zanim dostaniesz odpowiedź możesz poszukać ASO w okolicy Elbląga