• Welcome to N-cars.net - the largest Hyundai N car forum. Check out the model specific sections below and scroll down for country specific forums. Check out the i30 N Bible Here!

Hak holowniczy

asd

Well-Known Member
Feb 12, 2018
949
1,051
93
37
Poznań, Poland
Według salonu w Wwie, żaden serwis Hyundai w Polsce nie zamontuje tego haka do N-ki:
https://www.mvg-ahk.de/en/Towbars/H...ml?force_sid=e5a6c3ba7b58232c6a9ed6deb8496e76

Cytuję odpowiedź:
"Witam, ten hak nie posiada homologacji HYUNDAI MOTOR POLAND i nikt go nie założy u nas w ramach autoryzowanego serwisu ."

Czy ktoś z Was ma hak w N-ce?

Macie pomysł jak bez utraty gwarancji go zamontować?
Ciężki orzech chyba. Hyundai w kacesoriach nie ma haków, więc albo pytanie do swojego/kilku ASO lub do Hyundai Polska o to jakie haki posiadają ich homologację, albo próbować od ASO do ASO czy ktoś Ci ten hak założy bez utraty gwarancji. Dodam, że jeśli któryś się zgodzi, to warto może mieć od nich coś na piśmie, że założyli hak - np jakiś wpis w książce serwisowej... Oczywiście jak to ASO np zlikwidują to i tak będziesz jakiś problem potencjalnie miał, gdyby miało dojść do jakiejś naprawy gwarancyjnej (w innym ASO) z którą jakiś związek mógłby mieć hak (moim zdaniem).
 

Freedom

New Member
Aug 14, 2019
1
0
1
Poland
W ASO są dostępne haki jako akcesorium do i30N. Sprawdzone na przykładzie fastbacka. Udźwig do 75 kg, uciąg z hamulcem 1600kg, bez 700kg.
 
Last edited:

zduniak

New Member
Jul 1, 2019
10
14
3
Lodz, Poland
Dla potomnych:To działa. Laweta 1500kg Blyss, ciągam tego wraka po torach i nic się nie dzieje. Hak z ASO do 1600kg, jedynie należy liczyć się z tym, że serwisanci w ASO nas znienawidzą za zlecenie montażu (podobno jest bardzo ciasno). Moment obrotowy w połowie zakresu jest jak w większym dieslu, więc problematyczne są jedynie starty pod górkę. Cały zestaw <3.5t, więc w razie czego znajomi bez B+E też mogą prowadzić. Polecam!
 
  • Like
Reactions: loboo

PaZeRa

Active Member
Oct 7, 2019
142
91
28
Poland
@zduniak Wow nie spodziewałem się tego. Powiem mi tylko czy jak już dojedziesz na tor to odpinasz przyczepkę i dalej śmigasz Hyundaiem? xD
 

zduniak

New Member
Jul 1, 2019
10
14
3
Lodz, Poland
@zduniak Wow nie spodziewałem się tego. Powiem mi tylko czy jak już dojedziesz na tor to odpinasz przyczepkę i dalej śmigasz Hyundaiem? xD
Samochodem wziętym w leasing się nie ściga :v Kilka razy zrobiłem kilka kółek po zawodach (np. w deszczu na Ułężu) i stockowym Hyundaiem czasy zawsze były minimalnie lepsze niż Miatą na tanich semislickach, ale to głównie wynikało z różnicy mocy na szybkich nitkach - na takim Torze Łódź i30N nie miałby szans.