• Welcome to N-cars.net - the largest Hyundai N car forum. Check out the model specific sections below and scroll down for country specific forums. Scroll down for i20 N, Kona N and Tuscon N forums! Check out the i30 N Bible Here!

Zimné pneu

RedDriver

Moderator
Staff member
Nthusiast
Aug 23, 2018
92
177
33
Slovakia
Na zimu používam fínske Nokian WR D4 235/35 R19 91W M+S. Majú perfektné vlastnosti čo sa týka gripu a hlučnosti (A) a sú relatívne cenovo dostupné. Testoval som ich na škole šmyku v rýchlostiach od 30-70km/h a pneu vyhrali v každej kategórii, takže spokojnosť :) A čo vy?

nokiany.jpg

Slovenský test: https://www.testy-pneumatik.sk/nokian-wr-d4/
 
Na zimu používam fínske Nokian WR D4 235/35 R19 91W M+S. Majú perfektné vlastnosti čo sa týka gripu a hlučnosti (A) a sú relatívne cenovo dostupné. Testoval som ich na škole šmyku v rýchlostiach od 30-70km/h a pneu vyhrali v každej kategórii, takže spokojnosť :) A čo vy?

View attachment 3607

Slovenský test: https://www.testy-pneumatik.sk/nokian-wr-d4/


Já objednal Pirelli Sottozero 3 - 225/40 r18, na 8x18 et45 Borber RE black
 
  • Like
Reactions: RedDriver
Na zimu používam fínske Nokian WR D4 235/35 R19 91W M+S. Majú perfektné vlastnosti čo sa týka gripu a hlučnosti (A) a sú relatívne cenovo dostupné. Testoval som ich na škole šmyku v rýchlostiach od 30-70km/h a pneu vyhrali v každej kategórii, takže spokojnosť :) A čo vy?

View attachment 3607

Slovenský test: https://www.testy-pneumatik.sk/nokian-wr-d4/

Ja som sice neobjednal ale tak isto pojdem do pirelli sotto zero 3..
Na Nokiany som tiez pozeral a chcel som ich, dobre ohlasy som na ne pocul od uzivatelov a rozhodol som sa do nich neist kvoli ich tvaru dezenu.
Sipovy vzor gumy ma top vlastnosti na snehu a kedze zijem v Bratislave kde je snehu pomenej (pripadne ziadny) tak zvolim gumy s asymetrickym dezenom, ktore su lepsie pre suchu zimu.Zase len postujem nazor, ktory vyplyva zo skusenosti a podla mna aj dava logiku ked si to cele predstavim aky mas grip na snehu, odvod snehu gumiu atd atd..
 
  • Like
Reactions: RedDriver
Ja som už kúpil tak isto spomínané Pirelli Winter 270 SottoZero 3 235/35 R19 91W XL M+S 3PMSF
Súdiac podla teplôt to vidím na prezutie v priebehu budúceho týždňa alebo neskôr uvidíme.44170518_343160136510983_2365808062700191744_n.jpg
 
  • Like
Reactions: RedDriver
Já objednal Pirelli Sottozero 3 - 225/40 r18, na 8x18 et45 Borber RE black
Které přeně jsi objednal? Pirelli Winter 270 SottoZero III 225/40 R18 92H, nebo Pirelli Winter 210 SottoZero III 225/40 R18 92V? Mám v tom trochu bordel - nevím, proč uvádějí čísla 270 a 210. Dělá to dojem, že jde o rychlostní index, ale ty tomu neodpovídají - H je 210 a V je 240. W k objednání pro rozměr 225/40 R18 není, pokud jsem se nedíval špatně...
 
Spravne ma byt aspon W, jelikoz v technicaku mame Y, tedy 300 km/h i kdyz nevim proc, kdyz maximalka je 250 km/h asi podle max rychlosti na tachometru, ja mam Continental TS 850 V, vetsi rychlostni index u techto totiz se nevyrabi a jak je videt i u dalsich znacek taky. Resil jsem to jiz na ceskem formu i30N.
 
Díky, taky už jsem objednal V. Příští týden přehodím...
 
Máte niekto na aute 18 zimné kolesá, mne predajca vravel, že ich nemožno dať na performance verziu, no v nemecku u dílerov predávajú auta už rovno na zimných 18 kolesách takže určite to nebude pre veľkosť brzd ako mi vravel predajca. Každopádne v technickom preukaze sú zapísané len 19. Písal som do centráli Hyundai či by sa dali dodatočne dopísať ale chceli VIN číslo ale auto mám ešte len objednané a príde mi až budúci mesiac. A ešte jedna otázka, kupovali ste aj disky na zimu ale len prezúvate pneu na originálne disky. Ďakujem za odpovede.
 
Máte niekto na aute 18 zimné kolesá, mne predajca vravel, že ich nemožno dať na performance verziu, no v nemecku u dílerov predávajú auta už rovno na zimných 18 kolesách takže určite to nebude pre veľkosť brzd ako mi vravel predajca. Každopádne v technickom preukaze sú zapísané len 19. Písal som do centráli Hyundai či by sa dali dodatočne dopísať ale chceli VIN číslo ale auto mám ešte len objednané a príde mi až budúci mesiac. A ešte jedna otázka, kupovali ste aj disky na zimu ale len prezúvate pneu na originálne disky. Ďakujem za odpovede.


Ahoj,
mam FL i30 performance a v CR nešly pres Hyundai dealera 18" sehnat, respektive nesly žádné pres brzdy.

Nakonec jsem je objednal na https://hyundaizubehoer.de/en/i30-n/209920-hyundai-i30n-rim-hmd03n-18.html, ty jdou i na FL.

18" mam ale v TP pro zimní dovolené.

Kola z odkazu jsou přesně dle údajů v TP, takže neni treba žádné podložky a blbosti.. Typový list je ke stažení na uvedených stránkách.

Černé většinou nejsou, jelikož je dávají jako zimní k prodaným autům v DE.

Hodně štěstí s pořízením
H.