• Welcome to N-cars.net - the largest Hyundai N car forum. Check out the model specific sections below and scroll down for country specific forums. Check out the i30 N Bible Here!

Problematicke radenie 6. prevodoveho stupna

Urterion

New Member
Apr 26, 2019
9
8
3
Slovakia
Ahojte,

posledne 2 tyzdne riesim s Hyundai servisom, problematicke radenie 6. prevodoveho stupna na modeli z roku 2020, presnejsie auto bolo vyrobene 11. 2. 2020 podla VIN a internych Hyundai zaznamov.

Ako sa to prejavuje, alebo ako to nasimulovat:

- vonkajsia teplota menej ako 15 stupnov, idealne okolo 10
- studeny start, idealne skoro rano
- auto v rezime normal (inak sa skor zahreje)
- prvych 10 minut nejde zaradit 6. prevodovy stupen, radiacia paka narazi na prekazku a nevie zaskocit do kolisky, ak clovek pusti opatrne spojku, vyletia otacky, ale paku nevyhodi do neutralu
- po prejdeni dalsich zopar km na 5. tom stupni, sa podari zaradit 6. tku pricom treba prekonat odpor pri radeni, pomaha pustit zhruba do polky spojkovy pedal
- nasledne po najazdeni dalsich par km uz ide preradovat normalne medzi 5. a 6. prevodovym stupnom

Auto je aktualne v servise na rieseni poistnej udalosti (prepelica), od. 2 .6. budu riesit tu prevodovku, nasledne pridam update.

Urterion

New Member
Apr 26, 2019
9
8
3
Slovakia
UPDATE, vo stvrtok 4. 6. 2020 som si bol vyzdvihnut auto nakolko, mi oznamili ze moje VIN nespada pod starsiu zvolavacku ohladne prevodovky, nasledne som ich pomocou PDF ako nastavit tiahla, poziadal o testovaciu jazdu.

Chyba sa prejavila:

- prvy krat zaradili 6. tku cez "zuby"
- druhy krat sa im podarilo 6. tku zaradit az na 3. pokus

Chyba je tym padom na simulovana, je z nej spraveny video zaznam a momentalne sme sa dohodli na tom, ze autoservis musi zistit u importu ako dalej pokracovat, kedze sa jedna o zavadu prevodovky a zaroven prevodovka nespada do povodnej zvolavacky.

Akonahle budem mat info doplnim update.

• Like
Reactions: Valvetro

Urterion

New Member
Apr 26, 2019
9
8
3
Slovakia
UPDATE, 26. 6. mi autoservis oznamil, ze je na ceste opravny kit na moju prevodovku, oznaceny ako Repair Kit <cislo prevodovky>, cize nik netusi co je obsahom :)

Urterion

New Member
Apr 26, 2019
9
8
3
Slovakia
UPDATE, 6.7. opravna sada dorazila, autoservis ma objednal na 15.7., 8:00 na rozobratie prevodovky a vymenu problematickych dielov, oprava by mala trvat min. 2 dni

Wentylos

New Member
Dec 28, 2019
1
0
1
Czech Republic
Resil jsem to stejne, FB vyroben na konec roke 2019. Resil jsem to v (i kdyz jsem v Brne) radeji v Auto Palace Butovice a kdyz opomenu nejake drobne porodni bolesti (po zpetne montazi prevodovka nerozpoznala zarazenou spatecku, coz se pomerne rychle vyresilo - cidlo), tak vse vyreseno, neplatil jsem nic jen benzin do nahradniho vozidla co mi bylo jako soucast zarucni opravy zapujceno. Po oprave to radi citelne jinak.