• Welcome to N-cars.net - the largest Hyundai N car forum. Check out the model specific sections below and scroll down for country specific forums. Scroll down for i20 N, Kona N and Tuscon N forums! Check out the i30 N Bible Here!

Poziom paliwa

Tejlor

New Member
Nthusiast
May 14, 2021
27
7
3
Wrocław
www.autowcentrum.pl
Odgrzeję temat, bo w wersji poliftowej też mam dziwne odczucia.
Od zawsze mnie uczyli, że rezerwa powinna się zaświecać przy zasięgu ok. 100 km lub gdy w baku pozostało 6-8 l. W poprzednich samochodach tak właśnie miałem.
W Nce ostatnio dojeździłem do rezerwy, która zaświeciła się przy zasięgu 40km (ze średnim spalaniem z jazdy równym 7,5). Gdy dojechałem do domu miałem już zasięgu 20 km. Podłączyłem się wtedy z ciekawości smartfonem przez OBD2 i CarScanner pokazał stan baku = 13 l. Wtf pomyślałem, ale...
Na drugi dzień wyruszam na stację, którą mam 1km od domu. Tankuję do drugiego odbicia i wchodzi 40,3 l. Potem robię trasę 75 km ze średnim spalaniem 9,0 i po powrocie znów sprawdzam smartfonem. Obliczając na kalkulatorze powinno ubyć 6,75l. Apka pokazała stan 44 l.
Biorąc poprawkę na błędy pomiarowe, to na serio wygląda tak, jakby bak miał rzeczywiście 50l (z rurką nawet 52l), a przy zasięgu 0 km, mamy w baku jeszcze 10l.
Dodam, że przy zasiego 20 km, wskazówce jeszcze wyraźnie brakowało do kreski "zero".

PaZeRa

Active Member
Nthusiast
Oct 7, 2019
290
191
43
Poland
Tak dokładnie jest. Po prostu mapowanie wskazania poziomu paliwa do faktycznego poziomu jest spieprzone. Parę razy już celowałem w zużycie 6 litrów po dobiciu do 0km zasięgu i nigdy paliwa mi nie zabrakło

PaZeRa

Active Member
Nthusiast
Oct 7, 2019
290
191
43
Poland
Tak. Zapomnialem dodać ze byłem z tym w aso i po otwarciu baku stwierdzili ze jest tam okolo 6 litrow paliwa.