• Welcome to N-cars.net - the largest Hyundai N car forum. Check out the model specific sections below and scroll down for country specific forums. Scroll down for i20 N, Kona N and Tuscon N forums! Check out the i30 N Bible Here!

Oryginalne koła 19"

kamyk155

Well-Known Member
Nthusiast
Jun 15, 2018
858
941
93
Poland Gdynia
Witam.
Aktualnie śmigam na 18" 8x18 i zimówkach continental. Komfort jazdy jest całkiem dobry i nurtuje mnie jedna sprawa, a mianowicie oryginalne 19".
Od momentu zakupu auta mam założone koła 18", a oryginalne 19" poszły od razu w odstawkę. Zastanawiam się nad dwoma rzeczami - czy nie próbować sprzedać tych 19", lub czy ewentualnie nie dać ich do malowania. Czarne felgi są po prostu idealne do błękitnego koloru auta.
Wstępnie borykałem się z problemem wysokich krawężników i dlatego od razu zakupiłem felgi 18", ale teraz znalazłem już odpowiednie miejsce parkingowe i obawy odeszły w niepamięć. Niestety jak tylko przyjdzie lato nie będę miał wyboru i zostaną 19" i letnie Pirelli.
Z drugiej jednak strony mógłbym je spróbować sprzedać - są zupełnie nowe - przebieg 3km (z fabryki na lawetę i z lawety do salonu) bo tyle miał samochód na liczniku w czasie zakupu.
Może ktoś byłby zainteresowany ewentualnym zakupem ?
 
  • Like
Reactions: PaZeRa
Witam.
Aktualnie śmigam na 18" 8x18 i zimówkach continental. Komfort jazdy jest całkiem dobry i nurtuje mnie jedna sprawa, a mianowicie oryginalne 19".

I co w końcu zrobiłeś? Ja niedługo być może kupię eNkę i zastanawiam się nad sprzedażą 19 calówek.
 
Nikt nie chce ich kupić. Nie sprzedałem i śmigałem na nich.
Pierwszego dnia jedną felgę już zadrapałem nawet nie wiem gdzie.
Kupiłem rimblades scuffs i jakoś przetrwałem sezon letni.
W przyszłym roku planuję je pomalować całe na czarny mat i kupić normalne opony, a nie syf pirelli z diamentowymi ścianami bocznymi które nic nie chronią....
 
Ja odbieram auta w grudniu. Od razu pojadę po odbiór nowym zestawem felg i opon zimowych. Wystawię całe koła na allegro i zobaczymy czy ktoś się zgłosi. Kompletnie mi nie zależy na 19 calówkach a ceny opony są bezsensowne. Michelin Pilot Sport 4 18" są po 500zł a 19" po 750zł :/

Przynajmniej niczym nie ryzykuję bo i tak nie będę jeździć
 
Nikt nie chce ich kupić. Nie sprzedałem i śmigałem na nich.
Pierwszego dnia jedną felgę już zadrapałem nawet nie wiem gdzie.
Kupiłem rimblades scuffs i jakoś przetrwałem sezon letni.
W przyszłym roku planuję je pomalować całe na czarny mat i kupić normalne opony, a nie syf pirelli z diamentowymi ścianami bocznymi które nic nie chronią....

Od czasu mojego ostatniego posta obserwuję wszystkie oferty sprzedaży kół na allegro. Faktycznie są nie sprzedajne. W końcu kto potrzebuje całego zestawu kół. Jak ktoś je rozwali to potrzebuje 1 lub 2 koła.

Poza tym w cenie tych felg można kupić dużo lżejsze aftermarketówki.

Co masz do opon pirelli? Oprócz tego że dużo słyszę o gównianych opon od tego producenta i słabym trzymaniu na mokrym to na suchym powinny być bardzo dobre. Mógłbyś coś więcej napisać?
 
Co mam do pirelli - ich kształt - diament.
Podjedź nimi do krawężnika i się celowo lub przypadkowo otrzyj - felga do naprawy.
Na 18" z innymi gumami otarłem się wiele razy i zero rys na feldze bo opona ratuje rant.
 
Dokładnie tak. Śmigałem od nowości na zimowych 18" + continental i zero problemów.
Pierwszy dzień na letnich firmowych 19" i nawet nie wiem gdzie i jak - wgniota na feldze pewnie na jakiejś nierówności.