• Welcome to N-cars.net - the largest Hyundai N car forum. Check out the model specific sections below and scroll down for country specific forums. Check out the i30 N Bible Here!

Klepanie pri rozbiehani sa na spojke

Peetee

New Member
Pozorujem mozny problem pri zaradenej 1ke a to v momente, ked sa napr. rozbieham cez spojku, pedal dostanem zhruba do 3/4 celej urovne a nasledne ho rychlejsie doslapnem az na "dno". Vtedy pocujem zaklapnutie s dojazdom zvuku, nieco ako klepanie a mensie vibrovanie v aute. Plati to len pri zaradeni 1ky pripadne spiatocky v prevodovke a len pri malych rychlostiach a bez pridania cez plynovy pedal. Najazdenych 1500km a dany problem som spozoroval v kolone. Prikladam nahravky, ktore boli nahrate cez diktafon v telefone a telefon som mal umiestneny pri pedaloch. Dakujem za reakcie.

Pozorujem mozny problem pri zaradenej 1ke a to v momente, ked sa napr. rozbieham cez spojku, pedal dostanem zhruba do 3/4 celej urovne a nasledne ho rychlejsie doslapnem az na "dno". Vtedy pocujem zaklapnutie s dojazdom zvuku, nieco ako klepanie a mensie vibrovanie v aute. Plati to len pri zaradeni 1ky pripadne spiatocky v prevodovke a len pri malych rychlostiach a bez pridania cez plynovy pedal. Najazdenych 1500km a dany problem som spozoroval v kolone. Prikladam nahravky, ktore boli nahrate cez diktafon v telefone a telefon som mal umiestneny pri pedaloch. Dakujem za reakcie.
Peetee, nieco podobne badam aj ja, prosim ta hod sem tie nahravky, v tvojom poste asi nepresli ked si ich uploadoval.

Peetee

New Member
Ahoj, ani to nerieš, to je bežný zvuk pri spojke nakoľko je masívnejšia ako pri bežných automobiloch. Takze no stress ;)

Peetee

New Member
Áno áno bol som pri 3 Nkach a každý to ma. Jednoducho je to športové auto a niektoré veci sú skratka hlučnejšie ako pri bežných autách.