• Welcome to N-cars.net - the largest Hyundai N car forum. Check out the model specific sections below and scroll down for country specific forums. Scroll down for i20 N, Kona N and Tuscon N forums! Check out the i30 N Bible Here!

Chlapacze

Kupiłem od zwykłej I30-ki. Otwory montażowe pasują ale trzeba dociąć ze względu na progi i zderzaki. Materiał łatwo się docina lecz ja swoich nie skończyłem pasować. Muszę zrobić wzornik i wtedy dociąć na stole. Niestety, brak czasu i pomysłu jak to sprawnie zrobić.
 
@kamyk155 Pytanie był o dostępność chlapaczy na polskim rynku ale czytając temat który podlinkowałeś to skoro rok temu nie było ich nawet w europie nie napawa mnie nadzieją znalezienia czegoś w polsce.

BTW skoro masz chlapacze to powiedz mi jak wygląda parkowanie tyłem z nimi? Jeśli one są całe sztywne to nie łamią się przy dojeżdżaniu tyłem do krawężnika?
 
Te chlapacze są w polskich sklepach, ale drogie jak pies bo to są uniwersalne chlapacze.
Rok temu widziałem je w kilku sklepach, ale drogie do absurdu.
Nie ma najmniejszego problem z zakupem ich na ebay przykładowo w de lub uk.
Ja swoje mam bezpośrednio z usa od producenta. Nie są jakoś strasznie sztywne, kilka razy dotknąłem nimi albo krawężnika, albo zahaczyły o jakąś dziurę.
PS. osobiście nigdy nie parkuję tyłem, aż koło dotknie krawężnika jeśli chodzi co o taki myk.
Ostatnio wyszła taka wersja z literką N zamiast logo producenta. Też gdzieś jest tu na forum.
 
Szukałem sporo i nie znalazłem nic interesującego, po za Rally Armor.
Jednakże jak za kawałek plastiku cena nie wydaje się atrakcyjna.

Pod podlinkowanym wpisem wyżej znalazłem na forum dokładne wymiary takich chlapaczy. Zrobiłem takie szablony i przymierzyłem je do swojej Nki fl. Kształt był ok, ale wymiary śrub nie do końca pasowały. Trochę było z tym zabawy, ale ostatecznie stworzyłem własne szablony z kartonu, a później wyciąłem odpowiednie kształty z rulona gumy 4mm kupionego na Allegro. Efekt końcowy nie jest idealny, ale mimo wszystko wygląda to bardzo fajnie. W dodatku mam satysfakcję ze zrobienia czegoś samemu, więc jestem zadowolony. :)
 

Attachments

  • DSCN1453.JPG
    DSCN1453.JPG
    386.3 KB · Views: 16
  • DSCN1455.JPG
    DSCN1455.JPG
    454.3 KB · Views: 14
  • DSCN1464.JPG
    DSCN1464.JPG
    390.8 KB · Views: 13
  • IMG_20220314_191220.jpg
    IMG_20220314_191220.jpg
    837.7 KB · Views: 15
  • IMG_20220324_180635.jpg
    IMG_20220324_180635.jpg
    490.5 KB · Views: 16
  • Like
Reactions: mateusz