• Welcome to N-cars.net - the largest Hyundai N car forum. Check out the model specific sections below and scroll down for country specific forums. Check out the i30 N Bible Here!

Akcje Serwisowe

#1
Witam wszystkich na forum,. Dzisiaj odbyłem wizytę w serwisie na przegląd po 10 000 km. Byłem pierwszym klientem z takim autem i było małe zdziwienie co trzeba mieć żeby taki przegląd zrobić. W trakcie przyjmowania auta do serwisu okazało się że auto ma 2 akcje serwisowe: 1. Oprogramowanie kamery /systemy bezpieczeństwa 2. Wymiana sterownika ECU silnika - głównego sterownika samochodu - powód błędne sterowanie pompa paliwa złe ciśnienie paliwa. Wcześniej o tym nie byłem poinformowany dlaczego nie wiem. Na stronie akcji serwisowych serwisant zdziwił się że po wpisaniu numeru VIN auta pojawia się komunikat "Auto zakupione po za granica POLSKI" co oczywiście nie jest prawda. Zgłosiłem głośną pracę układu hamulcowego osi tylnej. Dowiedziałem się że przegląd tego nie obejmuje i muszę za to zapłacić A gwarancja ?? Okazało się ze zaciski były bardzo zapylone - gwarancja tego nie obejmuje - muszę zapłacić. Dziwne podejście. Napiszcie jakie wy macie odczucia po wizycie w serwisie. Oprogramowanie zostało zaktualizowane ECU zamówione i czekam kiedy będzie .....

Pozdrawiam
Tomek / Wieluń woj. Łódzkie
 
#2
1- Niegasnące światła powitania pod lusterkami - nic nie wiedzieli - samo się naprawiło.
2- Źle ułożony hamulec i rysa na tarczy - nic nie wiedzieli - samo ma się ułożyć.
3- Coś terkotało pod maską - nic nie wiedzieli - sam doszedłem.
4- Problem z turbo i akcja ECU (na szczęście nie u mnie) - nic nie wiedzieli.
5- Brak akcesoriów i nie pasujące akcesoria (wieszak) - nic nie wiedzieli - wieszak leży w piwnicy.
6- Jakiekolwiek informacje o doborze kół na zimę - nic nie wiedzieli - najlepiej bierz oryginalne.
7- Pytania o filtr typu pipercross - nic nie wiedzieli - lepiej nie ruszaj.
8- Gdzie ruchomy podłokietnik - o kurcze nic nie wiemy, a faktycznie w opisie niby jest.

Ogólnie nic się nie zmieniło od czasu wejścia na rynek i30 2017 (nowa buda nowe problemy).
Nikt nic nie wie, zobaczymy, tak chyba ma być, daj mu czas to się ogarnie.....

Na koniec dobra rada - nie zmieniajcie czasami oleju albo filtru kabinowego przed przeglądem - jest to w ich opisie wymiany, więc i tak wymienią chociażby było nowe.
 
#4
Ja mam dopiero lekko ponad tysiaka przejechane, ale dopytywałem o pierwszy przegląd, bo wcześniej miałem i30 2017 i tam było dokładnie to samo.
 
#12
Wrzuć jeśli chcesz swój vin to sprawdzę bezpośrednio w bazie czy rzeczywiście tak jest, czy może operator klawiatury dupa...
 

Top