• Welcome to N-cars.net - the largest Hyundai N car forum. Check out the model specific sections below and scroll down for country specific forums. Scroll down for i20 N, Kona N and Tuscon N forums! Check out the i30 N Bible Here!

Poziom paliwa

Lukas

New Member
Nthusiast
Nov 24, 2018
20
8
3
Poland
Cześć,

Wydaje mi się, że dziwnie działa wskazówka od poziomu paliwa, gdy mam pół baku to wchodzi ok 17-18 litrów, a kilka dni temu gdy zasięg wynosił 14 km, do baku weszlo tylko 39 litrów, ile Wam się mieści gdy tankujecie będąc na rezerwie?
 
Gdy miałem ok 50-60km wyliczone przez komputer do zera to weszło tylko 42 litry.
To norma że nikt jeszcze nie wlał 50l. Ludzie nawet się zastanawiali czy to faktycznie zbiornik 50l.
 
Wchodzi 50 litrów.. po 15 minutach tankowania. Problemem jest tu chyba kształt zbiornika paliwa, bądź samego wlewu i tworzy się coś w rodzaju syfonu i pistolet odbija. Gdy tankuje się naprawdę minimalnie dociskając spust pistoletu, lejąc setne części litra da się wlać spokojnie 50 litrów, ale trochę to trwa. U mnie "normalnie" przy rezerwie 36-42 litry, na stacjach już mnie wszyscy znają :D
 
Ja zawsze trzymam pistolet lekko bokiem i ciutkę wysunięty. Wchodzi trochę więcej, ale to tylko taki nawyk. Zawsze też zalewam jak mam mniej niż 1/4 zbiornika lub przewidywalny zasięg ok. 60-80km.
 
Najlepszy patent to patyk żeby blokadę zwolnić wtedy opary wylatują bokiem i można szybciej wlać. Ten sam problem mam w Sportage.
 
Tak na poważnie - chyba zbiornik ma te 50l. Co do dziwnych sposobów tankowania to zostaje po blokadzie dolać jeszcze ciutkę lekkim strumieniem z pistoletu.
Co do zasięgu - zależy od sytlu jazdy - u mnie N custom i mocne deptanie ze świateł to szacowanie zbiornika na ciutkę poniżej 500km. Z lżejszą nogą, ale także na N custom to ok 550km.
Aktualnie pokazuje mi 480km ze spalaniem 11l/100 na paliwie 98.
 
Nie polecam lania lekkim ciurkiem.
Po pierwsze jeszcze nie byłem na takiej stacji, gdzie dystrybutory nie oszukują na laniu lekkim ciurkiem...
Spróbujcie sobie kiedyś napełnić bańkę paliwem lejąc lekkim ciurkiem, to się zdziwicie ile paliwa do niej wejdzie...

Po drugie instrukcja odradza dalsze lanie po odbiciu pistoletu. Nikt tu nie mówi o profilaktycznym drugim dociśnięciu po odbiciu, gdy piana upadnie, ale dolewanie na siłę pod korek nie jest ani sesnowne ani doradzane.

Osobiście mam tyle czasu w życiu żeby na stacji zatankować samochód bez wtykania patyków do wlewu ;) Każdy wiadomo ma swoje metody, tylko ostrożnie żeby dziadostwa nie robić ;)

Pojemność baku paliwa nie obejmuje przewodów paliwowych ani lejka wlewu paliwa, więc ciurkanie beny żeby udowodnić sobie że bak ma 50l... bez sensu. Lepiej przyjąć że bak ma 50l i ile dolewasz to wiesz ile mniejwięcej - przy danym wskazaniu instrumentów faktycznie jest jeszcze w baku.

Trzeba się pogodzić z faktem, że auto ma dość chojną rezerwę, do tankowania woła gdy zasięg jest na poziomie około 35 km i wtedy w praktyce jest jeszcze te 7-8l.

Tak jak przy każdym aucie jakim jechałem, osiągnięcie "0" na przewidywanym zasięgu na komputerze oznacza, że spokojnie 20-30 km jeszcze się da, a jak się postara człowiek to i ponad 50, tylko po co kusić los.
 
Last edited:
2k km zrobione i nadal po zalaniu zasięg to 490km. Ponad 50p jeszcze mi nigdy nie pokazało, może za kilka tysięcy km to sie zmieni, oby.
 
Ogólnie nigdy nie dolewałem po odstrzelaniu pistoletu, ale wiem że można dolać, gdy tylko się poziom w zbiorniku ustabilizuje.
Nigdy też nie śmigam tak, aby mi się zapaliła rezerwa - bez sensu ssać do końca jakieś brudy z samego dołu zbiornika (jeśli oczywiści auto jest już po grubym przebiegu).
 
Ogólnie nigdy nie dolewałem po odstrzelaniu pistoletu, ale wiem że można dolać, gdy tylko się poziom w zbiorniku ustabilizuje.
Nigdy też nie śmigam tak, aby mi się zapaliła rezerwa - bez sensu ssać do końca jakieś brudy z samego dołu zbiornika (jeśli oczywiści auto jest już po grubym przebiegu).
Psałem o tym w angielskiej wersji tego wątku... paliwo i tak jest ssane z dna zbiornika, nie ważne ile masz w nim paliwa, więc to moim zdaniem akurat mit, raczej chodzi o to żeby zwyczajnie nie stanąć w polu z braku zupy ;)
 
  • Like
Reactions: Lukas
To norma że nikt jeszcze nie wlał 50l. Ludzie nawet się zastanawiali czy to faktycznie zbiornik 50l.
Czesc

tak to nie prawda. ja ostatnim razem wlalem ponad 49 litrow paliwa. jechalem na rezerwie i mialem okolo 10 km na zegarku.
musze powiedziec ze ostatnie 7 litrow musialem wlewac bardzo wolno, bo pistolet caly czas zamyka, bo zbiornik juz prawie pelny. przepraszam za slaby polski jezyk, ale juz za dlugo zyje w innym kraju i prawie nigdy po polsku nie pisze :)

pozrdawiam ze szwajcarji
 
Wczoraj mając zasięg na rezerwie 30km wlałem 37 litrów, aktualny przebieg 3k km, więc nic się nie zmieniło. Sprobuję "nakapać" pod korek kolejnym razem.
 
Taka konstrukcja zbiorników. Jak pisałem wyżej w sportage to samo. Jak chcę gdzieś dalej lecieć to patyk w klapkę i pod korek. Kilkanaście litrów więcej wchodzi.
 
Ja tankuje w okolicach 40 litrów kiedy mam zasięg poniżej 50 km do zrobienia. Jestem ciekaw gdzie te 10 litrów ma się jeszcze zmieścić.

Inna sprawa to realne zużycie paliwa na 100 km. Średnio przekłamuje mi o ok 0,8 = 1 litra na 100 km. Pokazuje za dużo. Zawsze przeliczając wychodzi mi mniej niż na długodystansowym wskazaniu.
 
Też jeszcze nie udało mi się po zatankowaniu do pełna zobaczyć na wyświetlaczu ponad 500km do przejechania, fakt że 80% jeżdżę w mieście trasę 8km w jedną 8km w drugą więc auto ledwie się rozgrzewa gdy jestem już u celu. Jakie spalanie wy uzyskujecie ?
 
U mnie zawsze zalewam do pełna pb98 i zawsze pokazuje mi wtedy 500+km.
Non stop tryb N custom (wydech i silnik na max).
Śmigam podobną trasę co Ty i zawsze każde ruszanie jak wariat ;)
Wystrzał z rury musi być :p
 
Mi się udało max 44 litry zatankować. W mieście przy dość dynamicznej, ale nie dzikiej, jeżdzie pali na letnich około 15 litrów. Przy mocnym katowaniu dochodzi do 18l. Na niemieckiej autostradzie przy 200-230 wyszło mi około 19.
Jeszcze nigdy nie udało mi się w mieście wiecej niż 400km na jednym baku przejechać ;)
Nie wiem jak ludziom w mieście udaję się poniżej 10 zejść ;P
Autostrada do 120 pali mi na tempomacie około 8.0-8,5.